Григорий Распутин – маг или шарлатан?


   Народився майбутній пророк в сім’ї простого селянина Юхима Распутіна в 1869 році в Тобольської губернії, селі Покровське. За тодішніми мірками у його батька було заможне господарствомлин і велику ділянку орної землі. Як потім згадував сам Распутін, в молодості йому доводилося «орати ниву, ловити рибу, ямщічіть і ходити в обозах». У селі не було школи, і тому Григорій на все життя залишився неписьменним, вивчившись читати і писати з великими труднощами вже багато років по тому.

Сверхспособности Распутина

   Крім уміння заговорювати рани і навичок гіпнозу, Распутін при царському дворі виконував функцію провісника. Про нього ходили неймовірні легенди, що Распутінде має чарівну силу перетворювати будьякі предмети, яких він стосується, в талісмани, що несуть благодать. Але піком слави Григорія стало зцілення сина цариціОлексія від гемофілії.

  Григорий Распутин, біографія якого дуже заплутана, за своє довге життя заслужив репутацію пророка. Вважається, що це він передбачив революцію і всі події, які за нею послідували, включаючи повалення монархії і громадянську війнуРаспутін передбачив багато злих і страшних катастрофнаступ «вічних снігів», зникнення Сонця на три дні, тридцятиденний туман «з диму і болю», а також «солона вода по всій Землі» — ось лише мала частина лих, які, згідно з Григорію, очікують людство в майбутньому.

Григорий Распутин – биография

   Інтерес до таємниць світобудови, до окультного у Распутіна з’явився дуже рано. Але незадоволеність життям, відсутність відповідей на питання, що цікавлять привели до того, що Григорій почав випивати. Благочестивий юнак перетворився в хулігана, злодія і блудодея. Його нерідко карали різками за наказом справника і били односельці. Так тривало доти, доки двадцятип’ятирічному Распутіну якби не зустрівся монах Мелетій Заборовський.

   Грігорій відправляється мандрувати по святих місцях. Повернувшись з подорожі, він викопає у себе в хліві пещерку, де і буде молитися протягом двох тижнів. Распутін Григорій, біографія якого дуже мінлива, відвідав багато видних монастирі в Москві, Києві, Казані, Одесі та Петербурзі. Добрався він і до святого Іоанна Кронштадтського, яким був прийнятий дуже прихильноРелігійні погляди Распутіна не завжди збігалися з канонічним православ’ям і в усьому відрізнялися оригінальністю. Він шукав досконалості в зв’язку природи з Божеством. Григорій не прагнув до аскетизму, він стверджував, що молитися Богу можна і в танці і в монастирі.

Як приймали Распутіна при царському дворі

   У 1907 році Распутін вилікував цесаревича Олексія, який страждає на гемофілію. Це стало початком відносин Григорія і царського подружжя, хоча їх знайомство відбулося ще до народження Олексія. Імператор і Імператриця порізному ставилися до свого гостя. Для імператора це був релігійний, добрий і прямодушним російська людина. Для імператриці Распутін означав значно більшеЗближення з царською сім’єю забезпечили Распутіну успіх в суспільстві. Він пристрастився до солодощів і дорогих вин, але продовжував їсти просту селянську їжу і ходити в російській сорочці, чумарці і заправлених у чоботи шароварах.

Смерть Распутина

  Почесті і ставлення, яким мав Распутін при царському дворі, не влаштовували дуже багатьох. Прихильники монархії вирішили, що ненависний їм тимчасовий правитель повинен померти.

   У грудні 1916 року змовники, в число яких входили двоюрідний брат царя Романов Дмитро Павлович, депутат Держдуми Пуришкевич, капітан Сухотін і доктор Лазовер вирішили здійснити свій задум. Юсупов 29 грудня запросив Распутіна до свого палацу, обіцяючи познайомити його зі своєю дружиною. Під час званого обіду князь підсунув до Григорія тарілку з тістечками, отруєними ціаністим калієм. Распутін випив два келихи мадери, отруєних тим же отрутою, а потім з’їв два тістечок. До жаху і здивування Юсупова отрута не подіяла.

   Зупинятися на півдорозі змовник не збирався. Распутін при царському дворівбивство фаворітаУлучів момент, він вихопив браунінг і вистрілив в спину Распутіну. Доктор Лазовер, вбігає на звук пострілу, оголосив Григорія мертвим. Діагноз не підтвердивсячерез хвилину прокинувся Распутін накинувся на Юсупова і мало його не задушив, а потім кинувся бігти.

   Пуришкевич біля самих воріт ще раз вистрілив в Григорія. Підбіг Юсупов вдарив фаворита по голові важкою палицею. Вбивці знову визнали Распутіна мертвим, завернули його тіло в штору і втопили в ополонці в Неві. Труп був знайдений через три дні. Виявилося, що отруєний отрутою і прострелений кулями Распутін під водою знову прийшов до тями і навіть розплутав зв’язує його мотузку, але так і не зміг вибратися з ополонки. Тіло Григорія Распутіна поховали в кутку імператорського парку в Царському Селі, пізніше труп був ексгумовано і спалений революційними солдатами. Так закінчилося життя Распутіна Григорія, біографія якого повна неясних моментів.

Интересные факты о Распутине

Дочка РаспутінаМотрона Григорівнастверджувала, що її батько багато п’є і має зв’язки з жінками. Втім, відомо, що вона могла так свідчити за намовою свого чоловіка Б.Н. Соловйова, який був членом масонської ложі.

Є версія, що отрута, яким повинні були отруїти Распутіна, став нешкідливим в результаті реакції з цукрами в тістечок або карбонізованого при зберіганні на повітрі.

Вбивці Распутіна практично не понесли покарання. Дмитро Павлович був переведений в Персію, а Юсуповвисланий в маєток свого батька в Курській губернії.

Очорніння і подальше вбивство Распутіна було вигідно революціонерам (від кадетів до більшовиків), які могли списати на нього свої помилки.

Княгиня Єлизавета Федорівна розповідала Юсупову після Лютневої революції, що її відвідали настоятельки багатьох монастирів через кілька днів після вбивства Распутіна. Вони розповіли, що в ніч смерті Григорія в їх монастирях відбувалися дивовижні подіїсвященики зазнали напади божевілля і богохульствували під час нічних служб, випускаючи дикі крики.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в Яндекс

Похожие новости